Boks

Holyfield Mike Tyson’a meydan okudu

Dojospor+ Ringlerin en hızlısı, boks efsanesi Mike Tyson’ın 53 yaşında tekrar ringe dönmek istediğini açıklayıp antrenmanlara başlaması, bir yandan bokseverleri heyecanlandırırken, bazı yorumcuları ise şaşırttı. Mike Tyson’ın ringe dönmesi halinde rakibi hazır: Eski bir boks efsanesi olan Evander Holyfield…

Hala yeteneklerinden pek fazla birşey kaybetmemiş gibi görünse de Mike Tyson’ın 53 yaşında ringe dönmek istemesi ünlü boks organizatörü Eddie Hearn tarafından “sorumsuzluk” olarak değerlendirildi.

20 yaşındayken 1986 yılında Trevor Berbick’I yenidğinde tüm zamanların en genç ağır siklet boks şampiyonu olan Mike Tyson’ın instagram hesabında antrenmanlara başladığını söyleyerek ringe döneceğini kazandığı parayı ise hayır kuruluşlara bağışlayacağı şeklindeki açıklamasını değerlendiren Hearn, “Muhtemelen ben de Mike Tyson’ı ringed görmek isterdim ama 53 yaşındaki bir efsanenin tekrar ringi çıkması biraz sorumsuzluk değil mi?” diye konuştu.

“Birçok kişiden Mike Tyson’ın ringe dönüşü ile ilgili olarak mesaj aldım” diyen Eddie Hearn, “Hala oldukça tehlikeli görünüyor. Ancak dikkat çekici olan şey aslında 53 yaşında ringe dönmesinin ona hasar verip vermeyeceği?” diyerek efsanenin zarar görmemesini diledi.

HOLYFIELD MEYDAN OKUDU

Boksun bir diğer efsanesi olan eski ağır sıklet şampiyonu Evander Holyfield de sosyal medya hesabında bir defalığına Mike Tyson ile yüzleşmek için emekliliğine ara verebileceğini açıkladı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı