Genel

Kuntao çalışması yapıldı

Mehmet Aygün'den kuntao teknikleri

DOJOSPOR-ŞAFAK BOZKURT

Sensei Mehmet Aygün ve Sensei Tamer Tosun nezaretinde Türk Kuntao Savaş Sanatı çalışması  geçtiğimiz günlerde  gerçekleştirildi.

Beylikdüzü Akedemiform&Spor Merkezi’nde Sensei Abidin Çark’ın misafirperverliğinde gerçekleştirilen çalışmada Sensei Mehmet Aygün ve Sensei Tamer Tosun, kuntao teknikleri ile ilgili örnekler verdi. Güzel bir atmosferde geçen çalışmaya Sensei Abidin Çark, Sensei Vedat Yolay, Sensei Cengiz Deniz ve Sempai Nalan Öncel’in yanısıra çok sayıda siyah kemer ve üstü karate ka katıldı.

Kuntao savaş sanatının bilinen disiplinlerden çok farklı bir yapıya sahip olduğunu vurgulayan Sensei Mehmet Aygün, eklektik bir yapıya sahip olması nedeniyle kuntaonun sürekli bir gelişim ve değişim içerisinde olduğunu, bu savaş sanatını üstün kılan en önemli yanın da gelişmelere açık olan yapısı olduğunu vurguladı. Kuntaonun sadece teknik özellikleri ile değil, kişisel antrenman ve vücut dayanıklılığını da önplana aldığını vurgulayan  Sensei Tamer Tosun ise, kuntaonun kısa mesafeli blok atak çalışmalarında hız ve teknik sürekliliğin önemli olduğunu söyledi.

Sensei  Tamer Tosun, ayakta başlayan bir karşılaşmanın yerde devam edebildiğine dikkat çekerek, kuntaonun her şartta rakibini saf dışı bırakarak kazanma stratejisi üzerine kurulu olduğunu sözlerine ekledi.

KUNTAO SAVAŞ SANATI TV’DE TANITILDI

Sensei Tamer Tosun ve Sensei Mehmet Aygün, Kuntao’yu bir televizyon kanalında tanıtımını gerçekleştirdi. Soru-röportaj şeklinde geçen görüşmede, kuntaonun incelikleri ele alındı. Sensei Tamer Tosun ve Sensei Mehmet Aygün’ün röportajını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı