Karate-DO

Ali ve Merve’den Bronz

dojospor +  2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda milli karatecilerimizden iki madalya daha geldi. Milli Karateci Ali Sofuoğlu ve Merve Çoban üçüncülük maçını kazanarak Türkiye’nin olimpiyatlardaki toplam madalya sayısını 101’e çıkardılar. Merve Çoban, yarı finalde Sırp Jovana Prekovic’le karşılaştı. Rakibine 2-0 kaybeden milli sporcumuz, olimpiyatlarda ülkemize bronz madalya kazandırdı.

Türkiye 1908 yılından 2020’ye kadar 6 farklı branşta 39 altın, 25 gümüş ve 27 bronz olmak üzere 91 madalya kazanmıştı. 2020 olimpiyatlarında ise Mete Gazoz ile altın, karatede Eray Şamdan ile gümüş, taekwondoda Hakan Reçber, Hatice Kübra İlgün ve güreşte Rıza Kayalap, Yasemin Adar, cimnastikte ise Ferhat Arıcan ile bronz madalya kazanarak 91 olan madalya sayımızı 98’e taşımıştı. Milli Güreşçi Taha Akgül ve milli kareteci Ali Sofuoğlu’nun da bronz madalyaya sahip olmasıyla olimpiyatlardaki 100’üncü madalyamızı elde etmiş olduk. 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda karatede kadınlar kumite 61 kiloda Merve Çoban, bronz madalya kazanmasıyla bu sayı 101’e yükseldi.

Kadın boksunda Busenaz Sürmeneli ve Buse Naz Çakıroğlu’nun da finalde olması ile Türkiye  iki madalyanın daha sahibi olacak. Böylece madalya sayımız 103’e çıkmış olacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı