Karate-DO

FUNDA AVRUPA’YI HAVAYA KALDIRDI

Şili’de yapılan Dünya gençler karate şampiyonasında 3.lük kürsüsüne çıkmayı başaran Avusturya karate milli takımının göz bebeği Funda, dünya karate şampiyonasından döner dönmez ayağının tozuyla geçtiğimiz hafta sonu Macaristan’ın Monar şehrinde 47’incisi yapılan Avrupa Wado-Kai kupası şampiyonasına katıldı ve yine rakiplerine karşı büyük üstünlük sağlayarak altın madalya kazanarak Avrupa şampiyonu oldu.

AVRUPA’DA GENÇLERİMİZ BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR

Avrupa şampiyonasına (U16) 16 yaş altı katılan kız kardeşi Esra ise bronz madalya kazanarak 3.lük kürsüsüne çıkmayı başardılar.

AİLE BOYU KARATE

Funda, Sima, Esra ve Hilal ile birlikte Anneleri Filiz hanım da sürekli kızları ile birlikte antrenmanlara katılıyor ve aile boyu karate çalışıyorlar.

Bu arada Funda ve Esra’nın dünya çapında başarılarından dolayı dünya’nın tanınmış başta karate olmak üzere Uzakdoğu sporları elbisesi üreten Hayashi firması Funda ve Esra kardeşlerin sponsorluğunu üstlendi.

Ayrıca bir ketçap firmasının da reklam yüzü olan Funda’nın hayali Tokyo’da yapılacak olan Olimpiyat oyunlarında dereceye girebilmek.

FUNDA; EN BÜYÜK HAYALİM OLİMPİYATLARDA DERECE YAPMAKTIR

Ayrıca bir ketçap firmasının da reklam yüzü olan Funda ve Esra’dan avrupa’nın yüksek trajlı gazeteleri başarılarından dolayı stayişle bahsediyor.

Dünya karate Federasyonu (WKF) Dünya sıralamasında Funda U18 (18 Yaş altı) kardeşi Esra ise U16 (16 Yaş altı) en yüksek puanla 1.sırada yerlerini koruyorlar.

Funda ve Esra kardeşlere DOJOSPOR Ailesi olarak başarılar diliyoruz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı