Karate-DO

Karate Camiası Yasta: Esat Delihasan vefat etti

dojospor +  Karate camiası yasta. Bir süredir koronavirüs nedeniyle yoğun bakımda tedavi gören Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan sabah saatlerinde vefat etti.  Henüz 52 yaşında olan Esat Delihasan’ın vefatı spor camiasında büyük üzüntüye yolaçtı.

Göreve geldiği 2018 yılından bu yana Türk milli karate takımının uluslarası şampiyonalarda aldığı birçok başarının yanısıra  dünya şampiyonu, avrupa şampiyonları çıkarmasında büyük pay sahibi olan  Esat Delihasan, sporcu ve yönetici kişiliğiyle de camianın büyük takdirini toplamıştı. Karate Federasyonu acı haberi “Federasyon Başkanımız Esat Delihasan’ı kaybettik, başımız sağolsun” sözleriyle duyurdu. Delihasan’ın cenazesinin Eyup Sultan’da kılınacak cenaze namazının ardından memleketi Rize’ye uğurlanacağı öğrenildi.

Karate camiasının önde gelen isimleri ve spor adamları da Esat Delihasan’ın vefatı nedeniyle üzüntülerini sosyal medya hesalarından dile getirdiler. İşte o mesajlar:

Sensei Sadettin Özgenç-Dojospor Yayın Danışmanı: Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Sayın Esat Delihasan, yakalandığı koronavirüse malesef yenik düştü.
Türkiye Karate Federasyonu Başkanlığı görevini 2008 yılından beri yürüten 52 yaşındaki Esat Delihasan, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Delihasan ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
Kendisi de koronavirüs tedavisi gören Sensei Atilla Çeliktürk: İnna Lillahi ve İnna İleyhi Racuin,,
Sevgili Dostlarım az önce Karate federasyonu başkanımız Esat Delihasan kardeşimizi kaybettik.
Tüm ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum, Allah Rahmet Eylesin.
Sensi Tülay Albear: Bir kadim dostumu kaybetmenin üzüntüsü içindeyim.. Ebediyete giderken Yıldızlar yoldaşın, Cennet mekanın olsun.. Işıklar içinde ruhun huzur bulsun.. Benden yana hakkım helâldir..
Rahat uyu Dostum.
Sensei Vedat Yolay: Allah rahmet eylesin Hepimizin başı sağolsun.
Sensei Şemsi Şamiloğlu: Acının tarifi yok… Mekanın cennet olsun Başkanım.

Sensei Uğur Kobaş:  Bugün biz Türkiye Karate ailesi için çok kötü bir gün.Başkanımızı kaybettik.  Mekanı Cennet olsun. Allah Gani Gani rahmet eylesin. Acımız büyük.

Sensei Salih Doğan:  Türkiye Karate Federasyonu Başkanımız Sayın Esat Delihasan’ı kaybettik. Bu virüs illeti bir sevenimiz daha kaybettirdi.  Karate camiasının başı sağolsun.  Ailesine yakınlarına sabırlar versin, Allah mekanını cennet eylesin. Babamın cenazesine ve annemin ağır hastalığında ziyaretimize gelmişti.  Allah bu güzelliklerini yoldaş eylesin. Başkanlık haricinde Antrenör olarak ta kardeşimizdi gerçekten çok üzüldüm.
Sensei Cengiz Deniz: Can dostum Esat Delihasan kardeşim güzel insan birlikte çok güzel günlerimiz oldu seni erken kayıp etmek yıktı beni Allahım rahmet Eylesin Mekanın Cennet olsun İnşallah.  Esat Delihasan Başkanımızın cenaze namazı bugün saat 12:30’da İstanbul Eyüpsultan camii nde kılındıktan sonra memleketi Rize’ye defnedilecektir. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.
Dojospor olarak biz de Esat Delihasan Hocamıza rahmet diliyor, ailesine, sevenlerin ve Karate Camiası’na sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun. Allah’ın rahmeti ile muamele etmesini diliyoruz.
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı