Karate-DO

Karate camiası yasta; Rıdvan Gümüş Hoca vefat etti

dojospor +  Karate Camiası Türk karatesinin çınarlarından Sensei Rıdvan Gümüş Hoca’nın vefat haberiyle sarsıldı. Kısa bir süre önce TKF Başkanlığı danışmanlığına atanan Sensei Rıdvan Gümüş, geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti. Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Dr. Avukat Abid Uğuz başta olmak üzere karate camiasının önde gelen isimleri, Rıdvan Hoca’nın vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Rıdvan Hoca’nın cenazesinin yarın (27 Kasım Pazar) Kocamustafa Paşa Sümbül Efendi Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından Kozlu Mezarlığı’nda ebediyete uğurlanacağı öğrenildi.

KARATE CAMİASI ÜZGÜN

“Çok üzgünüm” ifadelerini kullanan TKF Başkanı Uguz, “Ağabeyim, hocam, Türk karatesinin duayen hocalarından, TKF Yaşam Boyu Onur Ödülü sahibi, TKF Başkan Danışmanı Sensei Rıdvan Gümüş’ü kaybettik. Camiamızın başı sağolsun” sözleriyle üzüntüsünü dile getirdi. Sensei Gümüş’ün vefatı dolayısıyla karate camiası üzüntülerini şöyle dile getirdi:

Dojospor Yayın Danışmanı, Sensei Sadettin Özgenç: Gerçekleştirmek istediğimiz hayallerimiz vardı.
Pazar günü şampiyonadan Sakarya’dan dönmesini iple çekiyordum. Haftaya Almanya’ya beraber uçacaktık.
Seminer organize etmiştim. Önümüzdeki yaz ege de yazlık alacaktık. Hayallerimiz yok oldu, kolum kanadımdı..
Her telefon açışında seni seviyorum hocam derdi.. Adam gibi adamdın.. Seni ben de çok sevdim be Rıdvan Hocam.. Çok ama çok erken veda ettin… Mekanın cennet olsun..Allah rahmet eylesin.”

Sensei Atilla Çeliktürk: İnna lillahi ve inna ileyhi raciun… Milli takımdan sporcum ve yakın arkadaşım Sensei RIDVAN GÜMÜŞ Hakk’a yürüdü.. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun..”
Sensei Hakan Alpay: Türkiye Karate do mücadele sanatına uzun yıllar müsabık, sporcu ve antrenör olarak mücadele veren Sensei Rıdvan Gümüş bu sabah geçirmiş olduğu kalp krizi sonucu hakkın rahmetine kavuşmuştur. Savaşçı ruhlu Rıdvan Gümüş hocamıza rahmet kederli ailesine sabırlar diliyorum.
Mekanı cennet olsun inşallah. Amin
Sensei Yavuz Okur: Dostum kardeşim Rıdvan Gümüşü kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim. Bizim camiamızda onun gibisi mertliğiyle ve ilkeleriyle bir kaç kişiden ibaretti. Ne yazık ki o da aramızdan ayrıldı. Ne diyebiliriz ki emri veren Allah celle celalühü. Muhakkak ki her canlı ölümü tadacaktır. Sonunda bize döndürüleceksiniz” (Ankebut 29/57) .Allah celle celalühü Rahmet eylesin mekanını cennet olsun inşallah.”
Sensei Tülay Albear: “Ah be canım hocam, değerli abim, takım kaptanım bir gün hepimiz öleceğiz ama sen önce olmamalıydın.Işıklar içinde ruhun huzur bulsun..”

Sensei Ercüment Taşdemir: Başımız sağolsun, Rıdvan Gümüş hocamızı kaybettik.

Sensei Yılmaz Başka: Türk Karatesi Bir Çınarını daha Kaybetti.. RIDVAN GÜMÜŞ Hocamız… Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.
DOJOSPOR olarak biz de Sensei Rıdvan Gümüş Hocamıza Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine, tüm karate camiasına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı