Karate-DO

Karate’nin kalbi Sakarya’da atacak

dojospor+ 5-9 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Türkiye Ümit, Genç ve 21 yaş altı Karate Şampiyonası ve milli takım seçmeleri Sakarya’da gerçekleştirilecek.

Türkiye Karate Federasyonu ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi arasında gerçekleştirilen protokolle Sakarya, karatecilere ev sahipliği yapacak. AKOM’da düzenlenen toplantıda Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Aslan Abid Oğuz şampiyonanın protokolünü imzaladı. Düzenlenen protokol töreninde İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Gençlik ve Spor Müdürü Arif Özsoy ile Büyükşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor Dairesi bürokratları yer aldı. TKF Başkanı Oğuz, şampiyonanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek şampiyonanın ayrıca dünya şampiyonası için seçmelere sahne olacağını paylaştı. Bir önceki şampiyonanın düzenlendiği Şanlıurfa’dan Sakarya’ya gönderilen hediye Başkan Yüce’ye takdim edildi.

UĞUZ: ŞAMPİYONA BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Aslan Abid Uğuz, Konya’da 26-30 Ekimde yaklaşık 120 ülkenin katılacağı Dünya Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası’nın düzenleneceğini hatırlatarak, “Sakarya’da gerçekleştireceğimiz şampiyona çok önemli. Çünkü buda dünya şampiyonasıın seçmesini yapacağız. bu yaş gruplarında yarışacak sporcularımız, çocuklarımız burada seçilecekler” diye konuştu.

YÜCE: SAKARYA SPOR ŞEHRİ OLARAK ANILIYOR

“Biliyorsunuz Sakarya’mız Bisiklet Şehri Unvanı ile dünyanın nadir şehirleri arasında yerini aldı” diyen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Erkan Yüce ise, “Bu özelliğimizle ülkemizde ilk ve tek şehir olmanın gururunu yaşıyoruz. Neredeyse tüm spor branşlarının müsabakalarına ve şampiyonluk turnuvalarına ev sahipliği yapıyoruz. Spor Şehri Sakarya hedefimiz için bugün önemli bir çalışmayı daha hep birlikte hayata geçireceğiz.  5-9 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek Ümit Genç ve 21 Yaş Altı Türkiye Karate Şampiyonası ve Milli Takım Seçmelerine ev sahipliği yapacağız. Bu şampiyonalar ve seçmeler için 56 farklı şehirden yaklaşık bin 500 sporcuyu, 386 kulübü, 205 antrenörü ve 150 hakemi şehrimizde ağırlayacağız. Türkiye Karate Federasyonu ile imzaladığımız protokol sayesinde bu planlarımızı kesinleştirecek ve hazırlıklarımızı hızlandıracağız. Protokolümüzün hayırlı uğurlu olmasını diliyor, işbirlikleri için Türkiye Karate Federasyonuna şükranlarımızı sunuyorum. Spor Şehri Sakarya hedefimiz için gündüz gece gayretle çalışacağız” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı