Karate-DO

SOSYAL MESAFE KURALLARI VE KEYİFLİ BİR KARATE SEMİNERİ !..

Dojospor Haber Merkezi-İstanbul

Veteranlar karate kulübünün düzenlediği seminere karate-do’ya gönül vererek adeta ömrünü adamış karatenin duayenlerinin katıldığı semierde Sensei Rıdvan Gümüş ise kihon ve kumite çalışmaları üzerinde çalışmalar yaptırdı.Sensei Ali Haydar Yıldırım ise kata çalışmalarından örnekler verdi.

Bahçelievler Veteranlar karate kulübünün aynı zamanda başkanlığınıda üstlenen Av.Aslan Abid Uğuz’da bizzat seminere katıldı.

 İŞİMİZ AŞKIMIZ KARATE SLOGANIYLA YOLA ÇIKTIK

Adeta karate-do’ya neredeyse ömrünü adamış olan başta eski milli sporcularımızdan Sensei Rıdvan Gümüş,Sensei Ali Haydar Yıldırım’ın yanısıra Almanya’da yaşamını sürdüren TKF Avrupa eski temsilcisi Sensei Sadettin Özgenç ve yine Almanya’dan yeni jenerasyon sporculardan Yaşar Defli, ayrıca  Sensei Engin Çebi, Aydın Külekçi ve Osman Erkan’ında katıldığı geleneksel karate-do semineri pandemi dolayısıyla özellikle sosyal mesafe kuralları içinde zevkli geçen çalışmalardan sonra karate camiamızın bazı renkli simaları böylece birbiriyle ilk kez yakından tanışma fırsatı yakaladılar.

Veteranlar kulübü Başkanı Av. Aslan Abid Uğuz seminer sonrası katılımcılara Lahmacun ve ayran ikram etti.

Sensei Ali Haydar Yıldırım ise kendisini yaptığı sütlaçları, Aydın Külekçi hoca ise baklava ikram etti.

TKF BAŞKAN ADAYI UĞUZ ‘‘DOJOLARIMIZA ACİL YARDIM GEREKLİDİR.‘‘

Yemek sonrası çaylarımızı yudumlarken Karate Federasyonu Başkan adayı Av.Aslan Abid Uğuz yaptığı açıklamada pandemi dolayısıyla bir çok DOJO antrenörlerinin büyük maddi sıkıntılar yaşadığını ve neredeyse karate-do’ya hayatını adamış bu hocalarımızın kulüplerine kilit vuracak duruma geldiklerine dikkat çekerek ‚‘‘ Bu dojo’lardan Avrupa ve dünya şampiyonları çıkmıştır.Bir çok Hocamız geçici ve başka işlerle, tam anlamıyla hayatını idame etmeye çalışıyor. Meclis’de görüşülen Spor Federasyonları yasasının genel anlamda ve uzun vadeli bir çözüm getireceği kesindir. Artık Federasyonlar kişilere “mülk” olmaktan çıkacak. Başta Görev süreleri ile ilgili olmak üzere ciddi düzenlemeler var. Fakat her şeye rağmen kulüplerimize “Şu an için” ve “ACİL” yardım gerekiyor. Duymaktan imtina edenlere, duymamaya ısrar edenlere rağmen dile getirmeye devam edeceğiz.‘‘ İfadelerini kullandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı