Karate-DO

TKF’nin yeni başkanı Aslan Abid Uğuz

dojospor + Türkiye Karate Federasyonu Başkanlığına “İşimiz aşkımız karate” sloganıyla adaylığını koyan  işadamı Avukat Aslan Abid Uğuz,  141 oyla seçildi.  TKF’de Başkanlık seçimine Sensei Ercüment Taşdemir ve Murat Delihasan adaylığını koymuş, adaylardan Murat Delihasan daha sonra seçimden çekilmişti.

Ankara’da  gerçekleştirilen federasyonun 5. Olağan Genel Kurulu ve 7. Mali Genel Kurulu’nda başkanlık divanının oluşturulmasının ardından oylanan faaliyet ve denetim raporları ibra edildi, 2021-2022 yılı tahmini bütçeleri ile faaliyet programı görüşülerek karara bağlandı. Olağan genel kurulda 275 delege oy kullandı. Aslan Abid Uğuz 141 oyla başkanlığına seçildi. Başkan adaylarından Ercüment Taşdemir 132 oy alırken, 2 oy ise geçersiz sayıldı.

Yeni başkan Aslan Abid Uğuz, yaptığı konuşmada, başkanlığı süresince gerçekleştireceği yurt içi ve dışı faaliyetler hakkında bilgi vererek, desteklerinden dolayı tüm delegelere teşekkür etti.

Uğuz başkanlığındaki yönetim kurulunda şu isimler yer aldı:

Timur Özdemir, Vedat Yolay, Mehmet Akif Gürbüz, Ömer Metin Uzuner, Ömer Metin Uzuner, Cenk Hilmi Kılıç, Aydın Külekçi, Serpil Barış, Yaser Şahintekin, Uğur Doyduk, Fatih Kaya, Süleyman Kaya, Hatun Albayrak Şengüloğlu, Bekir Köksal, Nurettin Konar.

ERCÜMENT TAŞDEMİR: OKÇULAR TEPESİNİ TERKETTİLER
Başkan adaylarından Sensei Ercüment Taşdemir, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kendisine destek verenlere teşekkür ederken, aynı zamanda “Okçular tepesini terk ettiler” diyerek sitemini dile getirdi. İşte o açıklama:
“Değerli arkadaşlarım,
Bugüne kadar yaptığımız seçim çalışmalarında bize destek olan camiamıza teşekkürlerimi bir borç bilirim.
Bugüne kadar tek başımıza seçime gireceğimizi ve her gruba kapımızın açık olduğunu ifade ettik. Nitekim tek bir vücut olarak seçime girdik. Bazı arkadaşlarımız, Esat Delihasan’ın emaneti olan Karate camiasındaki tek kardeşi olan Murat Delihasan kardeşimizin bizim lehimize çekilmesini ve benim tek aday olmamı kaldıramadılar, ve okçular tepesini terkettiler.
Benim onurum, Esat Delihasan’ın emaneti, Murat Delihasan’ın bizim lehimize çekilmesi ise ben bu onuru gururla başımın üstünde taşıyorum. Bugün seçim kaybedilebilir ”AMA ADAMLIK ASLA KAYBEDİLMEZ”.
Beni destekleyen yada desteklemeyen tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi bir borç bilirim. Hepinizden Allah razı olsun, hakkınızı helal ediniz.
Yeni seçilen Federasyon Başkanı Aslan Abid Uğuz bey ve yönetimine başarılar diliyorum.
Saygılarımla.”

Federasyon Başkanılğına seçilen Aslan Abid Uğuz, seçimler öncesinde Dojospor Yayın Danışmanı Sensei Sadettin Özgenç’e konuşmuş ve “hem idari, hem mali açıdan şeffaf bir yönetim olacağız” mesajını vermişti. İşte o röportaj:

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı