taekwondo

ALMANYA’DA MADALYALAR ŞEHİTLERİMİZE

DOJOSPOR-Türkiye Taekwondo Milli Takımı, Almanya Açık Taekwondo Turnuvası’nda 3 altın ve 1 bronz madalya kazandı. Ay-yıldızlı sporcularımız, madalyalarını İdlip’te hayatını kaybeden kahraman Mehmetçiklerimize adadı.

Almanya Açık Taekwondo Turnuvası, Hamburg kentinde gerçekleştirildi. Türkiye, turnuvaya Teknik Direktör Ali Şahin yönetiminde 4 kadın ve 2 erkek sporcuyla katıldı. Milli taekwondocular turnuvayı 3’ü altın ve 1’i bronz olmak üzere 4 madalya ile tamamladı. Kadınlar 49 kiloda Rukiye Yıldırım, 53 kiloda Zeliha Ağrıs ve artı 73 kiloda Nafia Kuş altın madalyanın sahibi oldu. 57 kiloda Hatice Kübra İlgün ise bronz madalya elde etti.

Madalya kazanan sporcularımız maç sonunda ve madalya kürsüsünde asker selamı vererek madalyalarını İdlip’te hayatını kaybeden kahraman Mehmetçiklerimize adadı. Milli takım kafilemiz de Hamburg’da Ay-yıldızlı bayrağımızla birlikte hep beraber asker selamı verdi.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, “Yaşanan hadiseler bizi derinden üzdü. Milli takımımız da büyük bir moral bozukluğu altında müsabakalara katıldı. Her zaman olduğu gibi yine ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiler. Ülkemize moral verdiler. Kazandığımız madalyaları ülkemiz uğruna canlarını feda eden kahraman Mehmetçiklerimize adıyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı