taekwondo

TAEKWONDOCULARDAN MİLLİ DAYANIŞMAYA DESTEK

DOJOSPOR-Türkiye Taekwondo Federasyonu Prof. Dr. Metin Şahin, Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin ve Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’na kota alan kadın sporcular milli dayanışma kampanyasına destek oldular.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasına taekwondo camiasından anlamlı destek geldi. Federasyon Başkanı Metin Şahin’in çağrısıyla taekwondo camiası milli dayanışma kampanyasına yoğun bir şekilde katılım sağladı.

İlk olarak Metin Şahin, sosyal medya üzerinden yaptığı çağrıda “Gün birlik olma günü, olmayanla paylaşma günü. Ben de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünü yaptığı milli dayanışma kampanyasına Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı olarak 1 aylık maaşımla katılıyorum. Taekwondo ailemizden de desteklerini bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Şahin’in bu çağrısının ardından teknik ekip ve milli sporcular da kampanyaya katıldı. Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin ile Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunlarına kota kazanan sporcular Rukiye Yıldırım, Hatice Kübra İlgün, Nur Tatar Askari ve Nafia Kuş, olimpik maaşlarından kampanyaya destek sağladı. Öte yandan taekwondo camiasanı mensup çok sayıda antrenör, hakem ve sporcunun da milli dayanışma kampanyasına katıldıkları görüldü.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı