taekwondo

Taekwondo’da ‘Turkish open’ heyecanı

dojospor + 8. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası (Turkish Open), İstanbul’da başlıyor.Türkiye Taekwondo Federasyonu tarafından düzenlenecek Turkish Open’da 46 ülkeden tüm kategorilerde toplam 1590 sporcu kayıt yaptırmış durumda. 10-17 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek organizasyonda, büyükler, gençler, yıldızlar ve poomsae kategorilerinde müsabakalar yapılacak. Turnuvanın ilk 3 gününde büyükler kategorisinde yapılacak müsabakalar, sporculara olimpik puan da kazandıracak.

Pandemi şartları altında gerçekleştirilecek turnuvayla beraber taekwondoda Türkiye’de tam 13 ay sonra uluslararası bir organizasyon gerçekleştirilmiş olacak. Turnuva, gelecek ay düzenlenecek Avrupa Büyükler Taekwondo Şampiyonası öncesinde de büyük önem taşıyor.

“TÜRKİYE’YE KARŞI BÜYÜK BİR GÜVEN VAR”

Turnuva öncesinde açıklamalarda bulunan Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, “Koronavirüs nedeniyle son 1 yılda taekwondo faaliyetleri tüm dünyada hemen hemen durdu. Son dönemde az da olsa bir kıpırdanma var. Ülkelerin yapmak istedikleri faaliyetler büyük bir titizlikle seçiliyor. Bu konuda ülkemize karşı büyük bir güven var. Tam 13 ay sonra uluslararası bir faaliyeti ülkemizde yapacağız. Hem gelecek ay yapılacak Avrupa şampiyonası, hem de olimpiyat oyunları yolunda önemli bir organizasyon olacak. Buralara hazırlanan sporcular kendilerini görmüş olacaklar. Önemli sporcuları İstanbul’da ağırlayacağız. 50’ye yakın ülkeden 1500’ün üzerinde sporcunun mücadele edecek olması da ülkelerin turnuvamıza bakışının ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Pandemi şartları altında gerekli tüm önlemleri aldık. Mücadele edecek tüm sporculara başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı