Teknoloji

Taekwondocular Japonya’da hazırlanacak

dojospor + Türkiye Taekwondo Federasyonu, Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları hazırlıkları kapsamında Japonya’nın Honjo Belediyesi ve Waseda Üniversitesi ile bir anlaşma imzaladı.

Türkiye Taekwondo Federasyonu, Honjo Belediyesi ve Waseda Üniversitesi arasında imzalanan anlaşmaya göre Türkiye Para Taekwondo Milli Takımı, paralimpik oyunlar öncesinde belediye ve üniversitenin sağlayacağı imkanlar dahilinde Japonya’da hazırlık kampı düzenleyecek. Paralimpik oyunlara Japon’da hazırlanma imkanı bulacak olan milli tamımız, hazırlıklar dışında kalan zamanlarında Türk-Japon kültürünün geliştirilmesine yönelik etkinliklere katılacak.

“TÜRK-JAPON İLİŞKİLERİNE OLUMLU KATKI YAPACAK”

Anlaşmanın mutabakat metni Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, Honjo Belediye Başkanı Shinge Yoshida ve Waseda Üniversitesi Yönetim Kurulu Üyesi Naoto Onzo’nun katılımlarıyla video konferans yoluyla imzalandı.

Burada bir konuşma yapan Başkan Şahin, “Öncelikle bizler için çok anlamlı anlaşmanın imzalanmasından dolayı çok mutluyum. Türkiye ve Japonya’nın dostluğu çok uzun yıllara dayanmaktadır. Ertuğrul Fırkateyni’nin Kuşimoto açıklarında 1890 yılında batışı ve 581 vatandaşımızın vefatı halen içimizde derin bir yaradır. Böylesine derin bir bağ ile bağlı olduğumuz Japonya’da koronvirüs pandemisi nedeniyle bir yıl gecikmeli de olsa bu sene olimpik ve paralimpik oyunların heyecanını yaşayacağız. Dünyanın en büyük spor organizasyonunda sizlerle buluşmak için büyük bir heyecan duyuyoruz” dedi.

Anlaşmanın iki ülkenin ilişkilerine olumlu katkı yapacağının altını çizen Başkan Şahin, “Para Taekwondo’da dünyanın en iyi ülkelerinden birisiyiz ve Tokyo’ya tam kadro katılan tek ülkeyiz. Bu takımımıza kapılarınızı açmanız bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Ülkelerimizin siyasal dostluğunun yanında bu anlaşmasın sportif dostluğuna da katkı yapacağına inanıyorum. Takımımızın Japonya’da geçireceği sürede kültürel etkileşim adına önemli adımlar atılacaktır” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı